Logo Tasarım Hizmetleri

Soltra Bilişim şirketinizin vizyonunu ve misyonunu müşteriye ilk sunan birkaç aygıttan biri olan logonuzu, profesyonel ve estetik olarak kusursuz bir çalışma ve %100 müşteri memnuniyeti ile en kısa zamanda tamamlar ve size ulaştırır.

Logo Nedir?

Her türden şirket, kurumsal kimlik oluşturmak adına bir çok araç kullanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de logodur. Logo şirketin misyonunu ve vizyonunu yansıtan, müşteri nezlinde şirketin faaliyet alanının ve isminin akılda kalıcı olmasını sağlayan, şirketin müşteride yaratacağı ilk izlenimi şekillendiren önemli bir aygıttır. Gelişen tasarım teknolojileri sayesinde çok çeşitli tasarım programları ile tasarımcıların yaratıcılığı ve tecrübesinin ürünü olan oldukça özgün ve estetik çalışmalar ortaya çıkmaktadır. Bu çalışmalar şirketlerin sektörde varolan müşterileri ve potansiyel müşterileri arasında akılda kalıcı ve güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Logo Tasarımın Önemi Nedir?

Şirketlerin kimliğini ve vizyonunu yansıtması açısından en önemli görsel öğe logosudur. Mevcut pazarlardaki firmaların sayısal büyüklüğü arttıkça logo kullanımının önemi de artmaktadır. Bir başka önemli özellik de şirketlerin içeriğinden çok dış görünüşüne de önem vermesi ve bu yüzden de logolarının özel, akılda kalır ve bir marka olabilecek bir görünüme sahip olmasıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı yeni kurulan şirketler veya yeni bir vizyon ile sektörde büyümek isteyen şirketler logo seçimine ve kullanımına çok önem vermektedirler.
Şirketin vizyonunu ve misyonunu müşteriye ilk sunan görsel olan, şirketle ilk tanışma noktasında bulunan birkaç aygıttan biri olan logo, profesyonel ve estetik olarak kusursuz yapılması gereken bir çalışmadır. Şirketin üreteceği, pazarlayacağı her malın üzerinde şirketin adının yanı sıra logosu da bulunacağından, ne kadar estetik ve akılda kalıcı bir logo müşteriye sunulursa, şirket o kadar müşteriye sağlam tutunan bir yapı oluşturmuş olacaktır.

Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Tasarım sektörü oldukça geniş bir alana yayılmış ve mevcut teknolojiler sayesinde de çok çeşitli tasarım araçları ortaya çıkarmıştır. Fakat tecrübe ve yetenek her alanda olduğu gibi bu alanda da kalitenin belirleyicisi olmuştur. Logo tasarımı için ihtiyaç duyulan ve herkesin ulaşabildiği yazılımların varolmasından kaynaklı olarak bu sektörde çok fazla sayıda tasarımcı bulunmaktadır. Fakat logo ve görsel tasarımlarda asıl olan tecrübe ve yetenek olduğundan, çok az sayıda kurum ya da tasarımcı müşterlerin ihtiyaçlarını karşılayarak firmaların reklam ihtiyaçlarını tatmin etmektedir.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde yazılım teknolojisileri oldukça hızlı geliştiğinden dolayı tasarım işlerinde kullanılan çok sayıda yüksek kabiliyetli tasarım programı da bulunmaktadır, bunlardan en çok kullanılan ve en kabiliyetli olanlar şu şekildedir;

  • Adobe Photoshop
  • Adobe Illustrator
  • Corel Draw
  • Inkscape
  • Summitsoft Logo Design Studio Pro
Sipariş Verin! Referanslar