Eyl07
0

Web Sitesi Neden Önemli ?

Web Tasarımı Gönderiyi Paylaş

Web sitesi nedir? En çıplak haliyle, web sitesi bir veya birden fazla birbirinden farklı web sayfasının oluşturduğu bir alandır. Web sitesinin tanımını birçoğumuz biliyoruzdur, fakat çoğumuzun bilmediği birşey varki oda bir web sitesinin işletmeniz için sağlayacağı avantajlar. Bir web sitesi veya çevirimiçi varlığı bulunmayan işletme sayısına bakıldığında şok edici rakamlarla karşılaşıyoruz. Bir işyeriniz varsa ve bir web siteniz yoksa, işiniz için mükemmel fırsatlar kaybediyorsunuz. Web sitesinin kendisi, işletmenizin büyümesine yardımcı olacak birçok farklı pazarlama stratejisi gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Bir işletme sahibi olarak tüketicilerin nerede olduğunu bilmelisiniz. Yaptığınız işi bilen ve satın almak isteyen birçok müşteri var fakat web siteniz olmadan size nasıl ulaşabilirler? Web siteniz bulunmadığı durumdaki risklerden biri ve en önemlisidir, müşterinin size ulaşması son derece zorlaşacaktır.

web tasarım çözümleri ankara web tasarım

Kendi işinizi yürütmek kolay bir iş değildir ve yapılacak işler listenizin asla bitmeyecektir. Web sitenizin oluşturarak işe başlamak, müşterinize işyerinizle ilgili olumlu izlenimler verecek ve işyerinizi müşteriyle daha fazla etkileşimli hale getirecektir. Bu nedenle web sitenizin olması işletme için hayati önem taşımaktadır.
Düşünün; bir işletme ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istediğinizde, genellikle Google’da arama yaparak web sitelerinde bulursunuz. Aradığınız hizmetler ve ürünler için de aynı şey geçerlidir.

Bir işletmenin web sitesine sahip olmasının işletme için bazı avantajları nelerdir?

Düşük Maaliyeti

Web tasarım maaliyeti getirileri göz önünde bulundurulduğunda son derece cüzzi miktarlardır. Satış yapan standart bir ofisle e-ticaret sitelerinin maaliyetleri kıyaslandığında e-ticaret sitesinin maaliyetinin son derece az olduğu ortaya çıkmaktadır. Standart bir ofisin standart giderleri olan kirası, stopaj tutarı, elektrik faturası, diğer faturaları, çalışanlar vb. hiçbiri web sitesinde yoktur. Bu nedenle son derece ekonmiktir.

24 Saat Ulaşılabilir

Web siteleriniz ve sosyal medya hesaplarınız 7/24 ulaşılabilirdir. Bir alışveriş merkezine veya markete gittiğinizde, belli saatler arasında çalışması nedeniyle veya resmi tatillerde kapalı olduğunu görebilirsiniz. Bunun nekadar kötü bir duygu olduğunu hepimiz biliriz. Fakat internet üzerinde sayısız markete ulaşabilirsiniz. Biri kapalı olduğu durumda, (bu nadir bir durumdur) diğer sayısız seçenekten birine ulaşabilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz.

Pratik & Kullanışlı

Sizce hangisi daha pratik ve kullanışlıdır; arabanıza binip satın almak istediğiniz ürünü dükkan dükkan gezip aramak mı? Yoksa evde oturduğunuz yerden internet üzerindeki e-ticaret siteleri üzerinden istediğiniz ürünleri aramak mı? Tabiki ikincisi!!! İnternette sınırsız alternatife tek tıklamayla ulaşabilirsiniz.

Güvenilirlik

Bir web sitesi kurarak müşterilerinize neden size güvenmeleri gerektiğini, referanslarınızı ve firmanızla ilgili herşeyi paylaşabilirsiniz. İnsanların büyük bölümü bir ürün veya hizmet satın almadan önce güvenilirliğini kontrol etmek için internette arama yapmaktadır. İyi bir hizmet veya ürün sağladığınızda, işinizle ilgili olumlu sözler internette yayılabilir. Bu da daha çok tekrar ve yeni işler sunacaktır.
İnsanlar, iş yaptıktan sonra bir işletmeye güvenme eğilimindedir. Web sitenizi kullanarak tüketicilere sürekli online hizmet verebilir ve bir işletme sahibi olarak itibarınızı artırabilirsiniz.

Satışlar

Eğer online bir satış siteniz varsa, hizmet veya ürünlerinizi günün her saatinde herhangi bir sınır olmadan satabilirsiniz. Online satış sitenizin olması hem sizin hemde muhasebecinizin yüzünü güldürecektir.
Kısacası, dünya genelinde görünmek, daha fazla müşteri kazanacağınız anlamına gelir. Sahip olduğunuz müşteri ve ziyaretçilerin sayısı arttıkça, o kadar çok satış gerçekleştireceksiniz. Ne kadar çok satış yaparsanız, sizin ve hissedarlarınızın mutluluğu artacaktır!

Pazarlama

Bir web sitesine ve online durum stratejisine sahip olmak, işletmenizi online pazarlamanıza olanak tanır. İşletmenizi tanıtmak ve pazarlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda pazarlama stratejisi bulunmaktadır. Tüm çevrimiçi pazarlama stratejilerinin etkili olduğu kanıtlanmıştır. Hangisini seçtiğiniz, bulunduğunuz iş türüne göre değişir. İşletmeniz için hangisinin en iyisini görmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yukarda bahsettiklerimize ek olarak web sitelerinin bir işletme için sağladığı çok sayıda avantaj sıralanabilir. Yukarıda bahsettiklerim benim için en çok göze batanlar olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.

Pdf Doküman :

Yazar Hakkında

Comments are closed.