Eki25
0

WORDPRESS HAKKINDA

Web Tasarımı, Wordpress Gönderiyi Paylaş

WORDPRESS HAKKINDA

WordPress birçok tanımda bir içerik yönetim sistemi olarak geçer. İçerik yönetiminde kastedilen bilinen web sayfası içeriğidir. Body etiketinin içinde yazdığınız herşey web sayfasının içeriğini oluşturur.Web sitenizde ziyaretçilere dokunan kısım Body etiketinin olduğu kısımdır. Öncelik Body etiketi üzerine web sayfanız tasarlanmalıdır. WordPress sayesinde resim ekleme,video ekleme,içerik ekleme ve daha bir sürü içerik yükleme kolay ve güvenlidir. WordPress internet sitesi hazırlamak için oldukça gerekli gelişmiş özelliklere sahip, güvenli ve etkili bir sistemdir. 2003 yılında oluşturulan bu sistem sayesinde bilinen blog site tasarımları meydana gelmiştir. WordPress programlama dili olarak PHP dilini kullanır. Ayrıca open source denilen açık kaynak kodlamayı da kullanır. En son sürüm 3.9 versiyonu kullanılmaktadır.

ÖNCELERİ BLOGLAR İÇİN DAHA SONRALARI WEB SİTESİ İÇİNDE KULLANILIYOR

WordPress blog siteleri için tasarlanmış bir sistem olsa da, şuan geliştirmeleri ile birlikte web sayfa sistemi olarak ta kullanılmakta. Yapısı çok basittir son eklenen içerikleri açılış sayfasında listeler. Buradaki linkler aracılığı ile ayrıntı bölümlere ulaşabilirsiniz. İki önemli sistemi vardır yazılar ve sayfalar. Sayfalar sabit yazılar ve diğer içerikler günceldir. Google tarafından sevilen bir sistem olması çoğu tasarımcı tarafından da kullanılmasına neden olmuştur. WordPress yaygın algıya göre normal bir web sitesinden çok haber veya yazı sitelerinde kullanılır zannediliyor. Oysaki haber ve yazı sitelerinde size yardımcı olacağı gibi web sitenizde de size avantajlar sağlayacaktır. Türkçe dil desteğine sahip olması ve birçok platformla entegre olması oldukça popüler bir şekilde kullanılmasına neden olmuştur.

SOLTRA BİLİŞİM İLE WEB SAYFA VE BLOGLARINIZI ETKİNLEŞTİRİN

Soltra Bilişim mühendisleri size en güvenli, ekonomik ve hızlı tasarımları verecektir. Sizde sitenizin içerik sistemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yönetmek istiyorsanız hemen Soltra Bilişim ile irtibata geçin ve işletmenizin internet dünyasında bir adım daha atmasına izin verin.

Yazar Hakkında

Comments are closed.